استعلام شماره پلاک ثبتی

یکی از خدمات امور ثبتی ما اعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک شامل زمین خالی – ملک کلنگی- زمین کشاورزی- آپارتمان مسکونی- ملک تجاری و غیره در کوتاهترین زمیان می باشد.

هر ملک بدون استثنا دارای یک پلاک ثبتی فرعی منحصر بفرد است که به همراه شماره پلاک ثبتی اصلی به صورت دو شماره که با علامت ممیز از هم جدا شده است در سند مالکیت ملک مندرج شده است.

از سمت چپ اولی شماره پلاک ثبتی اصلی و دومی شماره پلاک ثبتی فرعی نام دارد.

شماره پلاک ثبتی با شماره پلاک شهرداری فرق دارد و در واقع هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد.

بنابراین دانستن شماره پلاک شهرداری ملک ،که همان پلاک آبی کوبیده شده بالای هر ملک است، هیچ کمکی به دست یافتن به شماره پلاک ثبتی نمی کند.

کاربرد پلاک ثبتی اصلی و فرعی

البته پر واضح است که مالک به سبب در اختیار داشتن سند ملکش از شماره پلاک ثبتی ملک آگاه است. در مورد سندهای دفترچه ای ، دو شماره ای که در سمت راست بالای صفحه دوم سند نوشته شده است که بین آنها یک علامت ممیز وجود دارد در واقع به ترتیب شماره پلاک ثبتی اصلی و شماره پلاک ثبتی فرعی هستند.

در مورد سندهای تک برگی هم که به وضوح شماره پلاک ثبتی اصلی و فرعی نوشته شده است.

اکثر ملک ها شماره دیگری به نام شماره پلاک فرعی مفروزی دارند که در واقع همان شماره پلاک ثبتی فرعی مادر هست که این ملک از آن جدا شده است. نوشته می شود مفروز و مجزی شده از شماره فرعی ………

  1. اما در مواردی که مثلا شخص قصد توقیف ملکی را دارد و مالی را که ملک است از بدهکار کشف کرده است ملزم به اعلام پلاک ثبتی ملک به دادگاه است.
  2. یا مثلا مواقعی که یکی از وراث قصد تعیین تکلیف ماترک را دارد اما سند ملک عمدا پنهان شده است.
  3. یا موقعی که خریدار قصد خرید ملکی را دارد که نیاز به اطمینان از صحت پلاک ثبتی اعلامی از طرف فروشنده دارد.
  4. و یا زمانی که ملکی به صورت قولنامه ای خریداری شده است و اکنون برای ثبت نام درخواست سند مالکیت متقاضی موظف به نوشتن پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک در فرم ثبت نام است.
  5. زمانی که سند مفقود یا سرقت شده است و هیچ کپی از سند وجود ندارد برای درخواست سند المثنی متقاضی باید پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک را اعلام کند.
  6. در مواردی که متقاضی نیاز به گرفتن الزام به تنظیم سند از دادگاه دارد باید پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک را به دادگاه اعلام کند تا دادگاه حکم اجرایی الزام به تنظیم سند پلاک ثبتی ملک مورد را به اداره ثبت مکاتبه کند تا اداره ثبت راسا و بدون حضور فروشنده سند را به نفع خریدار صادر کند.

چگونه بفهمیم پلاک ثبتی ملک چند است

دانستن پلاک ثبتی ملک اصلا کار ساده ای نیست.

هیچ سامانه یا سایت یا اداره ای وجود ندارد که پلاک ثبتی ملک را اعلام کند.

تنها روش اطلاع از پلاک ثبتی ملک مراجعه به نقشه بردار کارشناس رسمی امور ثبتی است.

نقشه بردار کارشناس رسمی امور ثبتی با دسترسی به بانک اطلاعات ثبتی باید پلاک ثبتی اصلی و فرعی و مفروزی ملک مورد نظر را استخراج کند.

پس از ارسال لوکیشن ملک توسط متقاضی، نقشه ثبتی مربوط به محدوده ملک بررسی می شود و با استفاده از نرم افزارهای تخصصی بر روی نقشه هوایی منطبق می شود.

به این ترتیب هر ملک بر روی نقشه هوایی قابل انطباق با متناظرش بر روی نقشه ثبتی خواهد بود. لذا پلاک ثبتی اصلی و فرعی و شماره قطعه تفکیکی هر ملک بدست می آید:

این پروسه یک پروسه بسیار پیچیده و زمانبر است که ممکن است از یک هفته تا ده روز کاری زمان ببرد. از نظر هزینه نیز جزو خدمات گران قیمت امور ثبتی محسوب می شود.

مدارک لازم برای استعلام پلاک ثبتی ملک

همانطور که توضیح داده شد متقاضیان استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک کسانی هستند که دسترسی به سند ملک ندارند و تنها چیزی که می دانند آدرس ملک است.

لذا لازم است به محل ملک بروند و از جلوی ملک لوکیشن دقیق را با گوشی موبایل برای کارشناس ارسال کنند تا کارشناس امور ثبتی پلاک ثبتی منتسب به آن مختصات را از بانک اطلاعات ثبتی استخراج کند.

اگر قصد استعلام نام مالک بر اساس لوکیشن ملک را دارید، برای اعلام لوکیشن ملک می توانید از اپلیکیشن های گوشی موبایل و یا گوگل مپ استفاده کنید:

اگربه کار با سایت تهران من آشنایی داشته باشید می توانید براحتی مختصات جغرافیایی و مختصات یو تی ام UTMملک را برای ما اسکرین شات بگیرید و ارسال کنید:

مختصات جغرافیایی و مختصات یو تی ام UTMملک

اگر ملک مورد نظر آپارتمان باشد، متقاضی باید طبقه ملک را هم اعلام کند.

پروسه فنی استخراج پلاک ثبتی اصلی و فرعی

برای رسیدن به پلاک ثبتی اصلی و فرعی یک قطعه زمین که محل آن را روی زمین می دانیم و محصور است و ملکی در آن بنا شده است می بایست ابتدا مختصات جغرافیایی یو تی ام آن را بدست آورد که این کار با استفاده از ابزار دقیق نقشه برداری امکان پذیر است.

سپس باید این مختصات ها را به نقشه یو تی ام وضع موجود تبدیل نمود و حدود اربعه و ابعاد و مساحت ملک را تعیین نمود که در اصطلاح به این نقشه یو تی ام وضع موجود می گویند .

سپس پلاک های ثبتی و نقشه های ثبتی آن منطقه را کنار هم موزائیک نمود و سیستم مختصات نقشه های ثبتی قدیمی را به سیستم یو تی ام تبدیل نمود.

پس از این تبدیل به دلیل یکی شدن سیستم مختصات ملک و نقشه ثبتی مشخص می شود که چه پلاک یا پلاک های اصلی و فرعی مربوط به لوکیشن ملک مورد نظر ما می گردد. یا به عبارتی ملک مورد نظر روی چه پلاک ثبتی می افتد.

نقشه ثبتی قدیمی قطعات تفکیکی نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹
تعیین پلاک ثبتی اصلی و فرعی و شماره قطعه تفکیکی نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

نمونه نقشه تعیین پلاک اصلی و فرعی

نمونه نقشه یو تی ام UTM پلاک اصلی و فرعی ملک برای تایید اصالت سند دفترچه ای از نظر پلاک اصلی و فرعی مندرج در سند دفترچه ای قدیمی (سند شاهنشاهی)

نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی مادر و پلاک های فرعی نقشه بردار خانم مهندس آبکار کارشناس رسمی امور ثبتی 09126140339
نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی مادر و پلاک های فرعی مفروز و مجزی شده از پلاک ثبتی مادر نقشه بردار خانم مهندس آبکار۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

استاندارد نقشه یو تی ام UTM ملک مشاعی دارای سند مشاعی به این صورت است که هم موقعیت خود ملک و هم موقعیت ملک مادر در نقشه مشخص می شود بطوریکه ملک مشاعی داخل محدوده ملک مادر قرار گرفته است و مشخص است که در کدام سمت ملک مادر واقع شده است:

نقشه یو تی ام مشاعی نقشه بردار خانم مهندس آبکار کارشناس رسمی امور ثبتی 09126140339
نقشه یو تی ام مشاعی نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

جانمایی ملک در سیستم مختصات یو تی ام UTM بر روی عکس هوایی برای تعیین تکلیف سندهایی که اراضی ملی شده اند روشی است که برای اثبات سابقه احیا بکار می رود تا بدین وسیله بتوان زمینی که موات اعلام شده است و جزو اراضی ملی قرار گرفته است را به مستثنیات تبدیل کرد و از منابع طبیعی باز پس گرفته شود: 

جانمایی پلاک ثبتی روی عکس هوایی نقشه بردار خانم مهندس آبکار کارشناس رسمی امور ثبتی 09126140339
جانمایی پلاک ثبتی روی عکس هوایی نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

لذا در صورتی که مالک سند رسمی را در دست داشته باشد اما موقعیت دقیق ملک را نداند، ابتدا کارشناسان رسمی امور ثبتی موقعیت دقیق ملک را از بانک اطلاعات ثبتی از طریق انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی استخراج می کنند و سپس نقشه یو تی ام جانمایی ملک را تهیه و ممهور می کنند. این نقشه یک مدرک مستدل و محکم و رسمی برای تامین دلیل اقدامات بعدی در مورد ملک است.

نقشه ثبتی اساس انجام کار

نقشه ثبتی اساس کار جانمایی پلاک ثبتی و یا تعیین پلاک ثبتی هر ملکی است. قبل از هر اقدامی ابتدا باید جهت یافتن حدود تقریبی ملک با توجه به پلاک آن در بین سایر قطعات تفکیک شده از زمین مادر، نقشه ثبتی محدوده ملک موجود باشد. بدون نقفشه ثبتی در واقع انجام کار غیر ممکن است!

برخی از مالکین نقشه ثبتی منطقه ملک خود را در بین اسناد و مدارک قدیمی مرتبط با ملک دارند که باید این نقشه را به اضافه اصل سند دفترچه ای به نقشه بردار کارشناس رسمی امور ثبتی تحویل دهند تا نقشه بردار اقدام به پیاده کردن ملک بر روی زمین نماید.

اگر مالک نقشه ثبتی محدوده ملک را نداشته باشد، این کارشناس است که باید در بانک اطلاعاتی خود نقشه ثبتی را داشته باشد. در غیر اینصورت راهی جز درخواست نقشه ثبتی از اداره ثبت مربوطه نمی ماند که معمولا هم همکاری نمی شود چون پرونده ها در بایگانی اداره ثبتی بسیار پیچیده و نامنظم هستند بطوریکه شاید هفته ها وقت لازم باشد تا متصدی بایگانی در اداره ثبت بتواند نقشه ای را از داخل آن همه پرونده پیدا کند. لذا باید خوش شانس باشید اگر نقشه بردار کارشناس امور ثبتی ایی را پیدا کنید که نقشه ثبتی منطقه مورد را در بانک اطلاعات شخصی خود دارد.

این نوید را به شما می دهیم که با حدود ۲۰ سال سابقه کار ثبتی، گروه کارشناس یما از قوی ترین بانک اطلاعات ثبتی برخوردار است بطوریکه گاهی کارشناس اداره ثبت پس از دریافت نقشه های یو تی ام ما از مشتری درخواست می کند که یک کپی از نقشه ثبتی را از ما بگیرند و تحویل اداره ثبت دهند تا آنها هم داشته باشند.

نقشه ثبتی قطعات تفکیکی پلاک ثبتی مادر نقشه بردار خانم مهندس آبکار 09126140339
نقشه ثبتی قطعات تفکیکی پلاک ثبتی مادر نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

نقشه بردار در این مرحله با استفاده از دوربین نقشه برداری و سایر وسایل و تجهیزات نقشه برداری با توجه به عوارض طبیعی و مصنوعی موجود در محدوده پلاک مورد نظر، حدود ثبتی پلاک مورد نظر را طبق طولهای مندرج در نقشه پلاک ثبتی بر روی زمین جانمایی و پیاده می نماید.

پس از مشخص شدن دقیق محدوده ملک یا زمین، نقشه بردار اقدام به نقشه برداری محدوده ملک پیاده شده شامل عوارض طبیعی و مصنوعی دور و بر آن مانند تیر برق ، جوی آب و .. جهت تهیه نقشه در سیستم مختصات  UTM یو تی ام می کند. پلات و ممهور کردن نقشه توسط نقشه بردار رسمی امور ثبتی برای تحویل به اداره ثبت مربوطه الزامی است.

به این ترتیب نقشه دفترچه ای قدیمی (سند اربعه) ملک بر اساس پلاک ثبتی، تبدیل به نقشه دقیق در سیستم مختصات UTM   یو تی ام می گردد که در آن مکان دقیق ملک بر روی زمین با حد و مرز دقیق و مساحت دقیق توسط کارشناس رسمی امور ثبتی تایید گردیده است و همچنین مالک موقعیت ملک خود را بر روی زمین جهت بازدید کارشناس اداره ثبت پی کنی یا دیوار کشی می کند.

نقشه یو تی ام UTM جانمایی پلاک ثبتی حکم سند جدید برای ملک یا زمین را دارد که جهت هرگونه معامله و یا فعالیت عمرانی اعم از ساخت و ساز، تغییر کاربری و .. به عنوان مبنا قابل استناد و استفاده می باشد. سند دفترچه ای بدون نقشه یو تی ام UTM جانمایی پلاک ثبتی، ارزش فنی ندارد.

اما سند دفترچه ای به انضمام نقشه یو تی ام UTM جانمایی پلاک ثبتی یک پکیج کامل هم از نظر حقوقی و هم از نظر فنی مهندسی است. به همین جهت است که اخیرا در تمام ارگانهای مرتبط به امور ملک و اراضی, مانند ادارات ثبت و شهرداری ها و سازمان زمین شهری و جهاد کشاورزی و غیره, ارائه نقشه یو تی ام UTM جانمایی پلاک ثبتی ملک جهت تشکیل پرونده الزامی است.

نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی مادر و پلاک های فرعی نقشه بردار خانم مهندس آبکار کارشناس رسمی امور ثبتی 09126140339
نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی مادر و پلاک های فرعی مفروز و مجزی شده از پلاک ثبتی مادر نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

در این ادارت صرفا مهر نقشه بردار کارشناس رسمی دادگستری- امور ثبتی مورد قبول است. رشته های دیگر مانند راه و ساختمان یا عمران صلاحیت تایید نقشه یو تی ام UTM را ندارند و مهر آنها مورد قبول ارگانها و سازمانها نمی باشد.

ضمناً با توجه به نوع سند و شرایط ملک، نقشه های تهیه شده توسط نقشه برداران رسمی سازمان نظام مهندسی ما، در صورت درخواست متقاضی و طبق دستور اداره ثبت مربوطه، ممهور به مهر کارشناس رسمی دادگستری و یا امور ثبتی با مناسب ترین قیمت می گردد. 

متقاضیان محترم خدمات نقشه برداری در امور ملک و زمین می توانند جهت درخواست بررسی سند ملک خود و اخذ مشاوره با ما تماس بگیرند.

جهت استفاده از خدمات نقشه برداری تهیه نقشه یو تی ام UTM پلاک ثبتی و حدود اربعه ی ملک جهت تحویل به اداره ثبت و درخواست سند تک برگی می توانید همه روزه در ساعت اداری تماس بگیرید.برای مطالعه بیشتر بر روی لینک زیر کایک کنید:

نقشه بردار خانم مهندس آبکار 09126140339
نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

خدمات نقشه برداری کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی

مدیریت خانم مهندس آبکار: ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

وب سایت رسمی ما : http://ladysurveyor.ir/

همچنین بخوانید:

Copy Protected by Tech Tips's CopyProtect Wordpress Blogs.
واتساپ
تماس تلفنی
error: Content is protected !!