هزینه استعلام ثبتی سند سال ۱۴۰۳

هزینه استعلام سند یا استعلام ثبتی سند در سال ۱۴۰۳ اگر توسط دفترخانه انجام بشود طبق تعرفه دولتی است. اما اگر به صورت آزاد توسط کارشناسان رسمی امور ثبتی ما انجام بشود باید برای استعلام هزینه با ما تماس بگیرید.

در سال ۱۴۰۳ استعلام ثبتی توسط دفترخانه ها در زمان انجام نقل و انتقال رسمی سند انجام می شود. بطوریکه اصل سند توسط فروشنده تحویل دفترخانه می شود تا جهت استعلام ثبتی سند از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر اساس هزینه و تعرفه معین شده اقدام نماید.

هزینه استعلام ثبتی در سال ۱۴۰۳ بابت اعلام آخرین وضعیت مالکیت و همچنین وضعیت بازداشتی یا هرگونه منع معامله سند می باشد.

البته اگر سند تک برگی باشد، می توانید از طریق درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال ۱۴۰۳ به صورت آنلاین و بدون هزینه جهت استعلام اصالت سند اقدام کنید.

البته لازم است که اطلاعات کامل مندرج در سند تک برگی را داشته باشید که بتوانید در سیستم وارد کنید.

بنابراین در صورتی که به سند تک برگی ملک دسترسی داشته باشید می توانید بدون هزینه و به صورت آنلاین استعلام ثبتی سند را بگیرید. اما برای نقل و انتقال سند، استعلام ثبتی سند باید از طریق دفترخانه نیز گرفته شود که مستلزم هزینه است که کمتر از ۲۰۰ هزار تومان است.

اما در این مقاله قصد ما پرداختن به استعلام ثبتی سند از طریق دفترخانه و هزینه آن نیست.

در این مطلب قصد داریم خدمات امور ثبتی گروه کارشناسان رسمی امور ثبتی با مدیریت خانم مهندس آبکار را معرفی کنیم. شامل انواع استعلام ثبتی سند بدون مراجعه به دفترخانه و در شرایطی که سند مالکیت در دسترس نیست.

نیاز به استعلام ثبتی سند شامل مواردی متنوعی می شود که دفترخانه ها فقط یکی از این موارد ، یعنی نقل و انتقال سند، را انجام می دهند.

برای سایر موارد مورد نیاز متقاضیان استعلام ثبتی سند، هیچ راهی وجود ندارد که به همین دلیل گروه کارشناسان رسمی ما خدمات متنوعی را ارائه می دهد که هر یک زمانبندی و هزینه مخصوص خود را دارد.

مدارک لازم برای استعلام ثبتی سند در سال ۱۴۰۳

در مواردی که استعلام ثبتی سند از طریق دفترخانه انجام می شود، ارائه اصل سند و مدارک شناسایی و پرداخت هزینه استعلام ثبتی سند الزامی است.

اما همانطور که گفته شد، استعلام ثبتی سند از طریق گروه کارشناسان رسمی در مواردی انجام می شود که اخذ استعلام ثبتی سند از طریق دفترخانه امکان پذیر نباشد. یعنی در مواردی که اصل سند و مدارک شناسایی مالک در دسترس نیست.

به طور کلی استعلام پلاک ثبتی در موارد زیر ضروری می شود:

توقیف ملک:

برای توقیف ملک به دلیل بدهی و یا اجرای مهریه ، شاکی موظف است مالی را از متهم پیدا کند و به دادگاه معرفی کند. لذا مال باخته آدرس و لوکیشن دقیق ملک را پیدا می کند اما برای تنظیم دادخواست توقیف ملک باید پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک را به دادگاه اعلام کند تا دادگاه جهت توقیف پلاک ثبتی مورد نظر به اداره ثبت نامه بزند.

معامله وکالتی ملک:

برای معامله ملکی که فروشنده اصل سند را ندارد و دست به دست به صورت وکالتی انتقال انجام شده است و مالک آخر به همان صورت وکالتی قصد انتقال به خریدار را دارد. لذا لازم است قبل از جاری شدن قرارداد معامله و پرداخت یک سوم ثمن معامله ، خریدار اطمینان حاصل کند که پلاک ثبتی مندرج در وکالت نامه متعلق به همین ملکی است که به او نشان داده اند.

معامله سند قدیمی شاهنشاهی:

برای معامله ملک که سند قدیمی شاهنشاهی را دارد ، لازم است خریدار مطمئن بشود سندی که به رویت او رسیده است متعلق به ملک مورد معامله است. توضیح اینکه در سندهای تک برگی موقعیت ملک در سیستم کاداستر اداره ثبت در سمت راست پایین صفحه چاپ می شود و همچنین آدرس ملک در سند درج شده است. اما سندهای دفترچه ای فاقد آدرس یا نقشه لوکیشن هستند. بنابراین هیچ راهی وجود ندارد که خریدار مطمئن شود این سند متعلق به همین ملک است. مگر اینکه پلاک ثبتی ملک را استعلام بگیرد و با پلاک ثبتی مندرج در سند دفترچه ای تطبیق دهد.

خرید ملک قولنامه ای:

برای خرید ملک به صورت قولنامه ای حتما دقت کنید که پلاک ثبتی ملک مورد معامله در قولنامه نوشته شود در غیر اینصورت معامله دارای اشکال است. ضمنا هر گاه مالک قصد گرفتن سند تک برگی برای ملک را داشته باشد باید پلاک ثبتی ملک را به اداره ثبت مربوطه اعلام کند و در فرم های درخواست سند تک برگی ، پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک را بنویسید.

تقسیم ماترک ملک موروثی:

برای تقسیم ارث ملک موروثی اگر یکی از وراث عمدا اصل سند را در اختیار بقیه وراث نگذارد ، هر وارث برای تعیین تکلیف سهم الارث خود می تواند راسا اقدام کند بطوریکه کافی است  پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک را به دادگاه معرفی کند تا بتواند از طریق رای دادگاه و همکاری اداره ثبت مربوطه ، به اندازه سهم الارث خود سند تک برگی دریافت کند.

پیش خرید آپارتمان:

آپارتمان پیش خرید شده که سازنده از سند زدن خودداری می کند یکی از پر تکرار ترین دعاوی ملکی در دادگاه ها است. لذا برای اقدام از طریق دادگاه و اخذ حکم الزام به تنظیم سند رسمی باید پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک را به دادگاه و به اداره ثبت مربوطه اعلام شود تا دادگاه و اداره

روش استعلام ثبتی سند در سال ۱۴۰۳

روش کار به این صورت است که لینک لوکیشن ملک را برای ما به عنوان کارشناس رسمی امور ثبتی می فرستید تا ما لوکیشن ملک را تبدیل به مختصاتی منطبق با سیستم مختصات بانک اطلاعات ثبتی (یعنی سیستم مختصات یو تی ام UTM) کنیم.

سپس با طی یک پروسه فنی اطلاعات پلاک ثبتی ملک استخراج می شود که شامل پلاک ثبتی اصلی – پلاک ثبتی فرعی و شماره قطعه تفکیکی است.

جهت ارسال لینک لوکیشن ملک برای کارشناس امور ثبتی، لازم نیست به محل ملک بروید.

به همان روشی که برای تاکسی اینترنتی اسنپ استفاده می کنید می توانید آدرس ملک را روی نقشه گوگل مپ پیدا کنید و بعد گوشی را به حال عکس ماهواره ایی بگذارید تا با دیدن عکس هوایی منطقه راحتتر بتوانید ملک مورد نظرتان را پیدا کنید.

پس از یافتن ملک روی عکس هوایی گوشی موبایل کافیست انگشت خود را در وسط ملک فشار دهید تا لینک اشتراک گذاری در پایین صفحه نمایان شود.

اکنون لینک لوکیشن را برای ما ارسال کنید.

همچنین از صفحه گوشی موبایل اسکرین شات بگیرید و دور ملک را خط حدودی بکشید.

جانمایی پلاک ثبتی ملک روی عکس هوایی نقشه بردار خانم مهندس آبکار 09126140339
جانمایی پلاک ثبتی روی عکس هوایی نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

به این ترتیب هم لینک لوکیشن و هم عکس هوایی ملک مورد را برای کارشناسان ما ارسال می کنید.

اپلیکشین “بلد” نیز یک اپلیکیشن بسیار کاربردی است چون در اپلیکیشن بلد ، پلاک شهرداری ملک روی هر ملک نوشته شده است. بنابراین اگر اسم کوچه و پلاک ملک را بدانید به راحتی می توانید روی نقشه زوم کنید و ملک مورد نظر در کوچه یا خیابان مورد نظر را پیدا کنید و با فشار دادن انگشت خود در وسط ملک، لینک لوکیشن ملک را برای ما شیر کنید.

همچنین متقاضیان می توانند وارد سایت “تهران من” شهرداری شوند و ملک خود را روی نقشه سایت شهرداری پیدا کنند تا با کلیک بر روی ملک مورد نظر مختصات یو تی ام آن نمایش داده شود. سپس از صفحه اسکرین شات بگیرند و برای ما ارسال کنند.

در زیر روش کار به صورت تصویری نشان داده شده است:

اکنون کارشناس با دسترسی به بانک اطلاعات ثبتی و نقشه های ثبتی قدیمی مربوط به لوکیشن مورد نظر، می تواند پلاک ثبتی ملک را استخراج کند.

نقشه ثبتی قطعات تفکیکی مفروز شده از پلاک ثبتی فرعی نقشه بردار خانم مهندس آبکار 09126140339
نقشه ثبتی قطعات تفکیکی مفروز شده از پلاک ثبتی فرعی نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

در مورد زمین های بزرگ مانند زمین های صنعتی یا کشاورزی،علاوه بر ارسال لینک لوکیشن وسط ملک، لازم است متقاضیان دور تا محدوده زمین را به صورت حدودی روی عکس هوایی گوشی موبایل خود خط بکشند و برای ما ارسال کنند.

یعنی وارد قسمت گوگل ارث یا عکس ماهواره ای گوش موبایل خود بشوند و از محدوده ملک اسکرین شات بگیرند و سپس دور تا دور ملک را خط حدودی بکشند و در واتساپ برای ما ارسال کنند.

اکنون لینک لوکیشن را برای ما ارسال کنید.

همچنین از صفحه گوشی موبایل اسکرین شات بگیرید و دور ملک را خط حدودی بکشید.

عکس هوایی پلاک 78 اصلی سنگ لشگری نقشه بردار خانم مهندس آبکار 09126140339
عکس هوایی ملک جهت استعلام ثبتی سند نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

به این ترتیب هم لینک لوکیشن و هم عکس هوایی ملک مورد را برای کارشناسان ما ارسال می کنید.

شرایط اخذ اطلاعات ثبتی سند در سال ۱۴۰۳

لازم به تاکید است که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به دلیل اینکه پلاک ثبتی ملک و اطلاعات مالکیتی جنبه حقوقی دارد و اعلام عمومی آن می تواند مورد سوء استفاده جهت جعل اسناد و یا کلاهبرداری ملکی شود، از در دسترس قراردادن اطلاعات شماره پلاک ثبتی امتناع می کند.

بنابراین هیچ سایت و یا اپلیکیشنی که به صورت آنلاین شماره پلاک ثبتی ملک و اطلاعات مالکیتی را در فضای مجازی در دسترس قرار دهد وجود ندارد.

استعلام پلاک ثبتی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فقط و فقط از طریق نامه نگاری اداری-سازمانی و در پاسخ به استعلام دادگاه امکان پذیر است.

اما متاسفانه همانطور که در جریان هستید، نامه نگاری های اداری بسیار زمان بر است بطوریکه ممکن است زیان قابل توجهی به متقاضی وارد کند.

مثلا ممکن است قبل از اینکه دادگاه بتواند از طریق استعلام پلاک ثبتی، ملک شخص بدهکار را توقیف کند، متهم اقدام به فروش ملک نماید و دیگر توقیف ملک فایده ایی نداشته باشد.

لذا گروه کارشناسان رسمی ما متشکل از کارشناسان رسمی امور ثبتی دادگستری امکان استعلام ثبتی سند را فراهم کرده اند.

بطوریکه متقاضی با ارسال یک لینک لوکیشن از ملک، اطلاعات کامل پلاک ثبتی شامل شماره پلاک ثبتی اصلی- شماره پلاک ثبتی فرعی-شماره قطعه-شماره پلاک فرعی مفروزی-سابقه ثبتیآخرین وضعیت مالکیتگردش ثبتی و غیره را ظرف فقط چند روز دریافت می کند.

اما شرط ما برای انجام استعلام ثبتی سند، موثق بودن اسناد و مدارک ارائه شده از پرونده قضایی از طرف وکیل دادگستری جهت اطمینان از عدم سوء استفاده از اطلاعات است.

همچنین هزینه انجام استعلام ثبتی سند در سال ۱۴۰۳ با توجه به بررسی پرونده و پیچیدگی کار، کارشناسی می شود.

نقشه بردار خانم مهندس آبکار 09126140339
نقشه بردار خانم مهندس آبکار ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

خدمات نقشه برداری کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی

مدیریت خانم مهندس آبکار: ۰۹۱۲۶۱۴۰۳۳۹

وب سایت رسمی ما : http://ladysurveyor.ir/

همچنین بخوانید:

Copy Protected by Tech Tips's CopyProtect Wordpress Blogs.
واتساپ
تماس تلفنی
error: Content is protected !!